KMC FOOD
 
   

Strona głównaZDROWOTNOŚĆ PRODUKTÓW
 
   

ZDROWOTNOŚĆ NASZYCH PRODUKTÓW

Naszym priorytetem jest produkcja wędlin, które będą cieszyły się dużym uznaniem 
nie tylko ze względu na doskonały i niepowtarzalny smak, ale również ze względu na ich zdrowotność.

 

JEDZ MIĘSO NA ZDROWIE

Mięso jest jednym z podstawowych produktów spożywczych. Spożywanie mięsa przyczynia się do prawidłowego rozwoju i wzrostu człowieka. Mięso jest naturalnym źródłem białka oraz witamin – przede wszystkim z grupy B ale także witaminy A i D. Mięso drobiowe przez swoją niską kaloryczność jest odpowiednie dla osób dbających o zgrabną sylwetkę.

Przygotowując wędliny , które znajdą się na stołach naszych klientów, dbamy o to, aby zawierały one naturalne i najlepsze jakościowo składniki – tym samym aby były zdrowe i odpowiednie dla osób o wrażliwym przewodzie pokarmowym, nietolerujących sztucznych konserwantów, alergików, a także dla dzieci. Dotyczy to zarówno mięsa jak i przypraw. Nie używamy gotowych kompozycji smakowych – tworzymy własne na bazie ziół, naturalnych warzyw, soli i pieprzu.

Oprócz dbałości o skład produktów troszczymy się także o odpowiednie ich przygotowanie.
 

WĘDZENIE ZIMNYM DYMEM

W przeciwieństwie do wędzenia tradycyjnego, wędzenie zimnym dymem wydobywa szlachetniejszy smak i zapach wędlin oraz znacznie zwiększa ich trwałość bez konieczności wykorzystania sztucznych dodatków. W trakcie wędzenia na powierzchni wędliny wytwarza się podsuszona skórka utrudniająca dostęp drobnoustrojów do głębszych warstw mięsa. Wędliny schną w sposób równomierny w całym przekroju. W naszej wędzarni wykorzystujemy jedynie zrębki bukowe i olszynowe, dzięki czemu wędliny mają ładny zapach, a ich skórka nie przybiera ciemnej barwy od nadmiaru sadzy. Odpowiedni dobór gatunku drewna do produkcji zrębków znacznie wpływa na zmniejszenie stężenia szkodliwego benzopirenu. Powstające w procesie niepożądane substancje skraplają się i spływają do pojemnika pod przewodem dymowym. Warto nadmienić, że przy wędzeniu na zimno wytwarzają się przeciwutleniacze, które działają na organizm ludzki przeciwrakotwórczo.
 

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologicznie komory z dymogeneratorem znacznie ograniczamy zawartość szkodliwych substancji powstających w wyniku wędzenia. Dymogenerator znajdujący się na zewnątrz komory, temperatura wytwarzanego dymu (nie większa niż 35 oC),  zamknięcie układu, odpowiedni dobór zrębków oraz zastosowanie filtrów powodują, że  stężenie szkodliwego benzopirenu mieści się w granicach 0,5 µg, podczas gdy wartośc dopuszczalna wynosi do 2 µg. Suma wszystkich szkodliwych WWA (WWA4, tj. benzo(a)pirenu, benz(a)antracenu, benzo(b)fluorantenu i chryzenu) mieści się w granicach µg, podczas gdy norma zezwala na wartości do 12 µg.
 

EKOLOGIA

Wykorzystywane w procesie wędzenia zrębki olchowo-bukowe pochodzą z najczystszych regionów Polski. Przed użyciem do produkcji zrębki podlegają suszeniu pod stałym nadzorem elektronicznym, wielokrotnemu kalibrowaniu, oraz odpylaniu. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu zużycie materiałów jest niższe a proces wędzenia znacznie wydajniejszy.
Zastosowanie zamkniętego obiegu zimnego dymu jest przyjazne dla środowiska. Oprócz mniejszej emisji zanieczyszczeń do atmosfery zmniejszone jest zużycie energii i ubytki wagowe obrabianych produktów. Stosowany przez nas  zamknięty obieg dymu ogranicza w 90% emisję do atmosfery i nie wymaga stosowania katalizatorów.
 
 

 

Polski English